Potwory - Anna Potyra

Potwory - Anna Potyra

"Można dbać o dziecko i go nie kochać, tak jak można spędzać z nim całe dnie i go nie widzieć".

Opera i świat artystyczny. Morderstwo i zaginięcie. A dodatkowo trudne tematy - poliamoria i nieuporządkowane relacje rodzinne. Możemy zobaczyć jak przeszłość i bolesne doświadczenia z młodości wpływają na dorosłe życie bohaterów. Z pozoru bliskie relacje okazują się pełnymi zazdrości i nienawiści.

W warszawskim lasku odnaleziono zwłoki biegaczki - operowej diwy. Prowadzeniem śledztwa zajmuje się komisarz Mateusz Corsetti, któremu pomagają profilerka Iza Rawska i sierżant Brylski. W tym samym czasie komisarz Lorenz zajmuje się prywatnymi sprawami i próbuje pomóc dziewczynce, która była ofiarą przemocy. Trafia na psycholog, której siostra Natasza jest śpiewaczką operową. Czy to przypadek, że w dwóch odrębnych sprawach pojawiają się śpiewaczki operowe?

"Potwory" to drugi po "Pchle" kryminał Anny Potyry. Autorka w niezwykle interesujący sposób przedstawiła wątek kryminalny, akcja toczy się pomału, jednak czytelnik cały czas ma poczucie, że coś się jeszcze wydarzy. Wątki obyczajowe pozwalają lepiej poznać bohaterów, a z niektórymi nawet się zaprzyjaźnić. Czeka na Was naprawdę zaskakujące i nieoczywiste zakończenie. Zachęcamy do lektury!

Za możliwość przeczytania książki dziękujemy Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Dane szczegółowe
Data premiery: 27 listopada 2020
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788382020540
Wydawnictwo: Zysk i S-ka