Wrzask - Izabela Janiszewska

Wrzask - Izabela Janiszewska

"Wrzask" to jeden z najlepszych kryminalnych debiutów ubiegłego roku.

Izabela Janiszewska w swojej powieści przedstawiła trzy z pozoru niepowiązane historie. Każda z historii ma swojego "głównego" bohatera. Młoda i niezwykle ambitna reporterka Larysa Luboń chce zdemaskować sponsora młodych dziewczyn, komisarz Bruno Wilczyński zajmuje się sprawą śmierci  studentki, a Emilia - matka i żona, ma wrażenie, że ktoś ją nachodzi i popada w paranoję. Historie przeplatają się, a w końcu losy bohaterów łączą się. Larysa i Bruno mają silne osobowości, działają według własnych zasad, często ryzykując życiem. Oboje doświadczyli traumatycznych wydarzeń w przeszłości, co jest motorem ich niekonwencjonalnych działań.

Autorka pozwala również czytelnikowi poznać prywatne życie bohaterów. Wątki obyczajowe nie zdominowały jednak książki, dzięki czemu są doskonałym uzupełnieniem tych kryminalnych. Szczególnie w pamięć zapada postać brata Larysy i jej przyjaciela lekarza weterynarii.

Janiszewska stworzyła atmosferę pełną emocji. Fabuła jest ciekawa i trzyma w napięciu. Zakończenie zaskakuje i sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną część. Bardzo dobra pozycja. Polecamy!

Za możliwość przeczytania książki dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona. 

Dane szczegółowe
Data premiery: 15 kwietnia 2020
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788366517622
Wydawnictwo: Czwarta Strona